Dębiec Jezioro Wonieść

iwonka-psow-opiekunka portal

Republika.pl Portal Spoecznoci Internetowych


 
Przykro nam, strona o podanym adresie nie istnieje.

Sprawd, czy wpisae poprawny adres strony, lub skorzystaj z katalogu lub wyszukiwarki.Copyright 1996 - 2006 Grupa Onet.pl SA - zobacz wszystkie serwisy »

Temat: Gdzie na rower ?

Brzegiem Obry można dojechać do tamy na jeziorze Wonieść. Lzejsza trasa jest po lewej strony Obry jadąc od Świńskiego mostu do tamy przy lesie kurzogórskim. Trzeba przejechać tama na drugą stronę i dalej wzdłuż Obry. Jak grobla jest za wysoko porośnięta trawą i trzciną można pojechać ścieżka po łące przy grobli. Za rozwidleniem z kanałem Woniejsim przejechać trzeba mostek na tym kanałku i dalej drogą do skrzyżowania z drogą Gryżyna Nielągowo. Przejechać tą drogę i dalej polną drogą aż do grobli na jeziorze. Przy tamie schodkami do góry przejść szosę i ścieżką przy jeziorze mozna jechać do Dębca. dalej jest również droga polna która prowadzi do kapliczki św Michała.
Można także pojechać przez Gniwowo Wonieść Jezierzyce Zgliniec do Kościana.

Zeby sie nie pogubic, to dodam, ze wzdluz tej trasy jest szlak turystyczny: od kosciana do szosy czarny, dalej do tamy niebieski, potem od ruin kosciola sw. Marcina biegnie szlak zielony do Debca.

http://koscian.pttk.pl/grafika/mapa_d.jpg - mysle ze to tez sie bardzo przyda przy planowaniu wycieczek rowerowych.
Źródło: koscian.net/forum/viewtopic.php?t=1415Temat: Gdzie na rower ?
Brzegiem Obry można dojechać do tamy na jeziorze Wonieść. Lzejsza trasa jest po lewej strony Obry jadąc od Świńskiego mostu do tamy przy lesie kurzogórskim. Trzeba przejechać tama na drugą stronę i dalej wzdłuż Obry. Jak grobla jest za wysoko porośnięta trawą i trzciną można pojechać ścieżka po łące przy grobli. Za rozwidleniem z kanałem Woniejsim przejechać trzeba mostek na tym kanałku i dalej drogą do skrzyżowania z drogą Gryżyna Nielągowo. Przejechać tą drogę i dalej polną drogą aż do grobli na jeziorze. Przy tamie schodkami do góry przejść szosę i ścieżką przy jeziorze mozna jechać do Dębca. dalej jest również droga polna która prowadzi do kapliczki św Michała.
Można także pojechać przez Gniwowo Wonieść Jezierzyce Zgliniec do Kościana.
Trudniejsza trasa jest prawym brzegiem Obry od Świńskiego mostu też do tamy na jeziorze. Ale tutaj obecnie trzeba poprowadzić rower przez Trzciny. Gdyby było dużo chętnych to ścieżka by się szybko przetarła. Ten brzeg jest ciekawszy jeśli chodzi o rosnące rośliny w dawnych kanałach cukrowskich. Zaczną tam niedługo kwitnąć piękne kwiaty.
No ale tu trzeba mieć kondycje. Czas przejścia z przejazdem tą trasą do Tamy na jeziorze to półtora godziny. Można zrzucić z siebie trochę nadwagi. Łatwiejsza trasa to ok 45 min
Teraz trzeba uważać na pokrzywy. Długie spodnie i buty to podstawa aby nie poparzyć się na ścieżkach.
Na pewno przyjemność bardzo duża. Lepiej niz jazda szosą.
Jak już szosą to ciekawa trasa to Sierakowo Kokorzyn Krzan Białcz Czacz Widziszewo Gniewowo Wonieść Wojnowice Zgliniec Jezierzyce Wonieść Gniewowo Tama na jeziorze kanałkiem i Obra do Kościana. Niebezpieczne jest skrzyżowanie w Czaczu.
Źródło: koscian.net/forum/viewtopic.php?t=1415


Temat: Czystość wód w okolicy.
Z zaciekawieniem patrzę zawsze przechodząc mostami Kościana na to co przepływa lub stoi w kanałach Obry. Mozna powiedzieć że czystość płynącej wody się poprawiła. Tego lata trochę pojeździłem rowerem po okolicy naszego powiatu. Stwierdziłem że z tą Obrą to bywa różnie. Jest Południowy Kanał Obry do którego są zrzucane ścieki z kościańskiej oczyszczalni. Raz jest to klarowna woda innym razem ma kolor rozwodnionego mleka. Od czego to zależy napewno wiedzą pracownicy oczyszczalni. Niepokojące zjawisko zauważyłem w soboty i niedziele. Pewno oczyszczalnia ma wtedy wolne. Podobna sytuacja z mleczną wodą występuje w jeziorze Wojnowickim z którego taka sama woda przepływa dalej do jeziora Wonieść i pompowana jest do jeziora Górnego. Skąd te ścieki płyną. Ze strony Osiecznej, a dalej pewno z okolic, może i z Leszna. Jakość tych spływających "WÓD" można zobaczyć w kanale przy jazie w Zglincu. Woda wypływająca z rur za pompownią ma zapach tzw szlompy. Prawdopodobnie jest to proces uzdatniania tych wód. Dalej wody przepływają do dawnego jeziora Jezierzyce a potem na dawne jezioro Wonieść. Dlaczego na tym jeziorze woda jest taka mętna. Można się domyśleć. Jest to bardzo duży osadnik ścieków. Jeśli wiecie coś na temat ścieków zmierzających do zbiornika retencyjnego Wonieść napiszcie. Uważam że jest to niedopuszczalne aby z oczyszczalni ścieków zrzucano nie oczyszczone dokładnie ścieki, zwłaszcza że nad tym jeziorem znajdują się kąpieliska. Nasypanie świeżego piasku na plażę wiosną nie oczyści wody w jeziorze. Chyba lepiej będzie reaktywować basen na łazienkach budując dodatkową stację filtrowania wody basenowej. Dreszcze mi chodzą po plecach jak pomyślę w czym pływamy kąpiąc sie na kąpielisku w Dębcu Nowym.
Źródło: koscian.net/forum/viewtopic.php?t=1048


Temat: Wielkopolska zaprasza Quadowców z caŁej Polski 02.06.2007
" />>> DNI KOŚCIANA<<
Impreza, na którą pragniemy zaprosić jest powiązana z obchodami XXI Dni Kościana. Połączenie wyjazdu plenerowego, parady quadów przez Kościan, pokazów jazdy wyczynowej na quadach oraz zakończenie wieczornym ogniskiem z kiełbaskami i piwem:)) powinno sprawić, że będzie to udana imprezka.

Kościan to miasto wielkości ok. 30 tys. mieszkańców, położone w Wielkopolsce przy trasie krajowej nr 5, pomiędzy Poznaniem i Lesznem.

Dni Kościana to impreza trzydniowa zaplanowana w dniach od 1 do 3 czerwca 2007, a Dzień Quadów jest przewidziany na sobotę 2 czerwca, więc mamy nadzieję, że frekwencja dopisze.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w imprezie wraz osobami towarzyszącymi.Plan imprezy:

10:00 - 12:00 - spotykamy się w miejscowości Nowy Dębiec nad jeziorem Wonieść, w hotelu "Niedźwiedź".

12:00 - 13:00 - rozładunek quadów i przygotowanie do jazdy

13:00 - 14:30 - przejazd lasami do Kościana

14:30 - 15:30 - parada ulicami miasta przy eskorcie Policji

16:00 - 17:00 - pokazy jazdy wyczynowej na quadach przed główną sceną

17:00 - 18:00 - pokazy jazdy terenowej na pobliskim torze

16:00 - 18:00 - posiłek dla każdego uczestnika sponsorowany przez Organizatorów

18:00 - 19:30 - przejazd leśnymi drogami do miejsca piknikowego znajdującego się nad jeziorem w Nowym Dębcu, gdzie zostanie zorganizowana dla nas zabawa integracyjna przy ognisku, z kiełbaskami i piwem.

19:30 do rana:)) - ognisko, pieczenie kiełbasek, piwko... sponsorowane przez Organizatorów:)), równocześnie dyskoteka w hotelu - wstęp wolny )Informacje praktyczne:

Organizatorzy zabezpieczają posiłek w Kościanie oraz wieczorny posiłek przy ognisku wraz z piwkiem:))

Jeśli chodzi o nocleg, to dysponujemy sporą bazą noclegową. Hotel "Niedźwiedź" położony jest na rozległym terenie o charakterze leśnym, około 200m od jeziora Wonieść. Cały hotel oraz okoliczne domki są do naszej dyspozycji. W hotelu dysponujemy 11-oma pokojami dwuosobowymi i 1 czteroosobowym, z czego w 6 pokojach są łóżka małżeńskie:)) Domki są 3- lub 5-osobowe. Zarówno pokoje hotelowe, jak i domki są z łazienkami. Możliwe dostawki dla dzieci. Przy hotelu jest parking strzeżony przez całodobową ochronę, a jeśli chodzi o quady, to istnieje możliwość ich garażowania.
Warto dodać, że w każdą sobotę hotel organizuje dyskoteki, więc powinno być szczególnie wesoło:))
Zapraszamy na strony internetowe hotelu www.hotel-niedzwiedz.pl, gdzie znajduje się też sporo informacji i zdjęć na temat miejscowości Nowy Dębiec, w której hotel się znajduje. Koszt noclegu ze śniadaniem to 50 złotych.
Możliwy jest również przyjazd w piątek. Nocleg w tej samej cenie.Chcielibyśmy aby impreza ta stała się cykliczna i odbywała się corocznie w czasie trwania obchodów Dni Kościana.
Podczas całej imprezy postaramy się zrobić mnóstwo zdjęć i nakręcić film, który udostępnimy później na stronie Stowarzyszenia.

Zgłoszenia prosimy składać do dnia 10 maja 2007 na adres email justyna.jezyk@poczta.fm

Dodatkowe informacje pod numerami telefonów: 0 500 152 124 (Piasek) lub 0 502 405 903 (Justi)

W zgłoszeniu prosimy podać:
- imię i nazwisko
- markę quada
- numer telefonu oraz adres email

Prosimy także o umieszczanie w zgłoszeniu adnotacji odnośnie noclegów z wyszczególnieniem liczby osób i proponowanych rozmieszczeń:)) oraz chęci wzięcia udziału w pokazach jazdy wyczynowej i terenowej.


SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO KOŚCIANA!!!
Źródło: atvpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=5640